Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus sündmus on möödas

Kontsertõhtu Riisipere kultuurimajas: Ingrid Rabi & Mathei Florea

Ingrid Rabi ja Mathei Florea on koos musitseerinud alates 2021. aasta sügisest, mil Ingrid oma lühialbumi “Circle of Love” salvestuseks pianisti vajas. Sellest kasvas välja tugev muusikaline sõprus ning tänaseks mängibki Mathei erinevates Ingridi koosseisudes. Duo esitab kontserdil lugusid nii Ingridi albumitelt kui ka neid, mis veel kauamängivatele jõudnud ei ole.
Ingrid Rabi on muusik, helilooja ja laulusõnade autor, kes loob ja esitab popisugemetega jazzmuusikat. Tema debüütalbum, eestikeelsete lauludega „Olemine“ ilmus 2021. aastal ning sellele järgnes ingliskeelne EP „Circle of Love“. Lisaks on Ingrid olnud kaastegev mitmes muusikalises koosluses, alates kunagiste õpingukaaslastega loodud vokaalansamblist Viljandi Vox ning lõpetades omanimeliste vokaalinstrumentaaltriode ja suuremate koosseisudega. 2023. aasta alguses avaldas ta värsket muusikat ka artistinime INGRA alt. Ingrid Rabi on öelnud, et „muusikat kirjutades inspireerib elu ise“. See lause on ühtaegu vähe- ja paljuütlev: elu inspireerib suurt osa kunstist, aga samas on Ingridi lauludes tõesti tajuda elu vahetut ja vahedat mõju ning Ingrid oskab oma loomingus argisuse köitvalt helisema panna.
Mathei Florea on pianist ja helilooja, kes on õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverit ning seejärel Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis jazzklaverit Sergei Pederseni ja Vladimir Võssotski juhendamisel. Tema haridustee loomulik jätk oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus ta õppis kaks aastat Kristjan Randalu käe all. Siis viis elu Mathei aga Rootsi Skurup Folkhögskolasse, kus õppis aasta Loïc Dequidt’ juhendamisel. 2020. aastal lõpetas ta aga Berliini Jazz Instituudi, kus olid tema eriala õppejõududeks Wolfgang Köhler ja Tino Derado. Mathei on esinenud Lätis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Šveitsis, Hispaanias, Rumeenias, Venemaal ja Malaisias. Lisaks on tal ette näidata ülesastumised Jazzkaarel, Nõmme Jazzil, Juu Jääbil ja Viimsi Happy Jazz Festivalil. Mathei musitseerib paljudes erinevates koosseisudes ning on avaldanud ka enda loodud muusikat Mathei Florea New Grounds nime alt.
Piletid hinnaga 10 (tavapilet)/ 8 (õpilane, üliõpilane, pensionär)
saadaval kultuurimajas kohapeal ja Fienta piletimüügi keskkonnas.

Info

Kuupäev: jaanuar 28
Aeg: 17:00 - 18:30
Sündmus Tags:
Toimumiskoht: Riisipere kultuurimaja
Aadress:
Nissi tee 53c
Riisipere, Saue vald Eesti
+ Google Map
Skip to content