Huviring Aeg Kontakt
Näitering E 18:00 Kuldar Paju, kuldar.paju@sauekultuur.ee
Korvpall, rahvasport E 19:00 Kuldar Paju, kuldar.paju@sauekultuur.ee
Tantsukool Arte Movimento, barokktants T ja P 16:00 Kristine Esko, kristine@artemovimento.ee
Noorte laulatennis K 15:00 Kuldar Paju, kuldar.paju@sauekultuur.ee
Lauatennis, rahvasport K 18:00 Kaljo Põldaru, kpoldaru@gmail.com
Memmede rahvatants K 18:00 Marju Teekivi, marju@teekivi.ee
Võrkpall N ja P 19:00 Andro Õisnurm, andro.oisnurm@eesti.ee
Noorte lauatennis R 15:00 Kaljo Põldaru, kpoldaru@gmail.com

HAIBA RAHVAMAJA

Riisipere tee 6, Haiba

Haiba sovhoosi direktori Erich Lõokese suureks unistuseks oli ehitada Haibasse korralik spordi- ja peosaal. Erich kulutas palju närve ja ametkondlikke uksi, et saada ehitusluba, kuna NSV Liidus oli kultuuri- ja spordihoonete ehitamise keeld, päevakorras olid elamud ja tootmishooned. Erich Lõokene oli aga jonnakas ja kaval, vormistas ehituse “õppehooneks” ja selle vastu nõukogude bürokraadid ei saanud. Teame ju Lenini põhiteesi – “Õppida, õppida, õppida!”.

 26. oktoobril 1979. aastal alustatigi õppekeskuse ehitamist. Arhitektiks oli Jaan Laks. Novembris 1984 anti unistuste majale viimane lihv. Maja ehitusmaksumuseks koos sisustusega kujunes 358 000 rubla. Maja tunnustati Vabariigi arhitektuuripreemia vääriliseks. Haibalased ristisid maja hellitavalt “Lõokese taluks.“

2020. aastal rekonstrueeris Saue vald rahvamaja täielikult. Selle tulemusena on maja tõeliselt multifunktsionaalne. Kahel korrusel on oma koha leidnud halduskeskus, rahvamaja, spordisaal koos saunadega, raamatukogu ja noortekeskus. Alles on ka aastast 1984 identse sisustusega Nostalgia Baar.
Haiba rahvamaja tegevuse eesmärk on nii kohalikele kui kaugematele vallaelanikele ja külalistele kultuuri, huvihariduse ja vaba aja veetmise võimaluste pakkumine.

Rahvamaja kultuurisaalis on 80 statsionaarset kohta ja lisatoolide võimalus. Korraldada saab teatrietendusi, kino, kontserte, pidusid, aga ka mälumänge, koosolekuid, seminare ja huvitegevust. Spordisaalis treenitakse ja organiseeritakse erinevaid spordiüritusi, aga saali saab kasutada ka suuremate pidude ja konverentside lisaruumina.

Rahvamaja mugavaid ruume, tehnikat jm inventari saab ka rentida – tule korralda oma sündmus või huvitegevus Haibas!

Haiba rahvamaja. Foto: Erik Riikoja

Skip to content