Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Näitus “Tiivasirutus”

Mais ja juunis on Saue vallamaja akendel Kaija Kesa maalinäitus “Tiivasirutus”.

Kui ilmastik ja loodus soosivad, siis liblikas avab soojas õhus tiivad ning lendab oma täies hiilguses. Ka inimene sirutab oma tiivad, kui ta on selleks valmis.

Olen sellel näitusel süvenenud meie planeedi ühtede kaunimate olendite kujutamisele. Mesilaste, liblikate ja teiste putukaliikide teema on mind puudutanud eriti viimastel aastatel, kui on täheldatud paljude liikide vähenemist või isegi hävimist. Kogu looduse hea käekäik võib olla nende väikeste olenditega seotud enam kui arvata oskame. Inimestena on meil alati võimalus teha valikuid ühes või teises suunas, sest kõik algab meie sisemaailmast ning sellest, kes me tegelikult oleme.

Näituse meeleolu kirjeldab hästi tuntud Iiri õnnistus:

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.

Näitusel on esitletud Jaapanist pärit mokulito ehk puu litograafia tehnikas loodud graafilised lehed ja puidust trükiplaadid.

Kaija Kesa (snd 1978) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat, täiendas end vahetusüliõpilasena Tampere Meedia- ja Kunstikoolis animatsiooni erialal, jätkas EKA-s interdistsiplinaarsete kunstide erialal ja vahetusüliõpilasena Edin-burgi Ülikooli kunstiosakonnas skulptuuri erialal, omandas magistrikraadi. Kesa looming on enamasti inspireeritud loodusest ja ökoloogis-eetilisest mõtte-viisist ning inimese sisemaailma arenguvõimalustest.

Info

Algus: mai 10
Lõpp: juuni 20
Sündmus Tags:
Toimumiskoht: Saue vallamaja
Aadress:
Kütise 8
Saue, Saue vald Eesti
+ Google Map
Skip to content