Uudised

Saue linna jaanipäev saab olema meeleolukas ja kultuurirohke

23. juunil tähistame üheskoos jaanipäeva Sauel. Õhtuseks peaesinejaks on Tanja Mihhailova-Saar. Kogu päeva vältel leiavad Saue jaanituleplatsilt meelelahutust nii pere väiksemad kui suuremad liikmed.

Päevasesse programmi kuulub folkloorikontsert, mille raames astuvad üles rahvatantsuansambel “Laagri leegid”, Ukraina folkloori perebänd “Zotovitš”, Kaukaasia tantsuansambel “Terek”. Lisaks astub lavale külalisesineja Lätist, kelleks on rohkete rahvusvaheliste konkursivõitudega pärjatud noor tantsijanna Dina Darjana Puriņa. Efektse mulli-show’ga astub üles Mullimeister.

Kogu päevase programmi vältel on lastele avatud batuudid, erinevad mängud. Fotopeegli juures on kõigil soovijatel võimalus jäädvustada endast pilte, lapsed saavad lustida ponisõitu tehes. Avatud on erinevad toiduautod, maailma rahvaste köögid.

Kogu päeva ja õhtut juhib noor ja mitmekülgselt andekas näitlejatudeng Robin Täpp.

Õhtusesse programmi jääb pidulik võidupüha tähistamine – asetatakse pärjad mälestuskivi juurde, kõlab hümn ning heisatakse kodumaa lipp. Süüdatakse jaanituli. Esinevad Saue valla laululaps 2023 konkursi finalistid koos bändiga.

Õhtuseks peaesinejaks on Tanja Mihhailova-Saar, kes ilmselt eesti rahvale suuremat tutvustamist ei vaja. Tanja on oma lauljakarjääri vältel olnud erinevate bändide liige (sh Nightlight Duo, The Swingers), teinud edukat soolokarjääri ning esindanud Eestit ka Eurovisiooni lauluvõistlusel. Lisaks on tiheda lavategevuse kõrvalt löönud Tanja kaasa erinevates suurtes teleprojektides, nii osaleja kui ka kohtuniku rollis (“Su nägu kõlab tuttavalt”, “Tantsud tähtedega”).

Õhtut jääb lõpetama DJ Ahto Kruusmann. Ahto Kruusmann on olnud DJ alates aastast 1991 ning 1995. aastast töötab ta raadios. Tänasel päeval on Ahto raadio MyHits muusikajuht ja TOP30 saatejuht. Tema üritustel kuuleb mainstream TOP40 ehk tänase päeva kõige kuumemaid hitte.

Ajakava:

päevane kultuuriprogramm jaanituleplatsil

13.00 ürituse algus, avanevad toitlustuskohad, lastele avatud batuudid ja mängud

14.00 kultuuriprogrammi avamine, päevajuhi tervitussõnad

14.15 Mullimeistri mulli-show

15.00 folkloorikontsert – rahvatantsuansambel “Laagri leegid”, Ukraina folkloori perebänd “Zotovitš”, Kaukaasia tantsuansambel “Terek”, Dina Darjana Puriņa

19.00 võidupüha tähistamine mälestuskivi juures – pärgade asetamine, sõnavõtud

õhtune kultuuriprogramm jaanituleplatsil

20.00 Saue valla laululaps 2023 konkursi finalistide kontsert

21.00 võidupüha tähistamise jätk jaanituleplatsil – lippude heiskamine, sõnavõtud, jaanilõkke süütamine

22.00 peaesineja Tanja Mihhailova-Saar

23.30-00.30 DJ Ahto Kruusmann

Tule ja tähista jaanipäeva koos kogukonnaga! Sissepääs kõigile tasuta.

Skip to content