Uudised

Mida oodata tänavuselt Laagri kohvikutepäevalt?

Laagri kohvikutepäev leiab aset 17. juunil. Kokku avatakse kohvikud 20 koduões, väravaesises ja pargilapikesel.

Tänavu juba üheksandat korda toimuv Laagri kohvikutepäev pakub terve päeva vältel rohkelt elamusi. Esiti saab maitsta head-paremat – kohvikud ja nende menüüd on niivõrd mitmekesised, et endale midagi meelepärast leiavad sealt kindlasti kõik. Saab kuulata häid kontserte, osaleda õpitubades, lastele on avatud mängunurgad, muid erinevaid põnevaid tegevusi jagub tervele perele.

Maitsete vallas on pakkumisel kõik, mida hing ihata võiks – koduselt hõrgud küpsetised, isevalmistatud jäätis, profitroolid, poke bowlid, kodused pelmeenid, pakutakse mullivahvleid ja boba-teed, maitsta saab nii erinevaid grilltoite kui gurmeeroogasid. Maailmaköökidest on esindatud Mehhiko-, Türgi-, Araabia-, Soome- ja Kuuba-pärased toidud.

Hõrgutiste kõrvale pakuvad erinevad kohvikud ka mitmekesist ajaviidet – saab valmistada lapinukke, glasuurida küpsiseid, teha näomaalingud, õppida selgeks tantsusamme, mängida kaarte ja bingot, šopata kirbuturul, käia ekskursioonil maa-alustes tunnelites, mängida jalgpalli, puhuda hiigelmulle, pakutakse suisa massaaži!

Nii mõnigi kohvik pakub külastajatele ka kultuuriprogrammi ja põnevaid etteasteid. Erinevate kodukohvikute lavalaudadel astuvad üles nt puhkpilliorkester Saunamees, rahvatantsuansambel Laagri Leegid, Rute Trochynskyi, Hanna Rebeka Leinštrep, Triin Niitoja, DJ Enrique Fabregas, Kuuba-Eesti duo La Luna jt.

Nagu tavapäraselt, leiab ka tänavuse Laagri kohvikutepäeva finaal aset Jõekääru pargis kontserdi näol. Päeva lõpunoodid toovad kohvikulistele ja teistele tulijatele Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane – duo, kes pakub teraseid elukajamisi segiläbi õrnuse ja mõõduka melanhooliaga. Kontsert on kõigile tasuta! Kontserdi algus on kell 18.

Kõigile, kes soovivad olla jooksvalt täpsemalt kursis kohvikutepäeva teemalise infoga, kohvikute enda detailidega jpm, soovitame jälgida Facebookis grupi Laagri kohvikutepäev&sõbrad tegemisi.

NB! Selleks, et kõik saaksid 17. juunil mugavalt kohvikute vahel liikuda, on ka sel aastal pandud käima kohvikutepäeva eri-bussiliin. Busside väljumisajad ja peatused, aga ka kohvikute asukohad ja kultuuriprogrammi ajakava leiad alljärgnevast galeriist:

Laagri kohvikutepäeva kohvikud 2023
Skip to content